Радіатори опалення самі по собі можуть і не бути причиною шуму. Обивателі вдаються до досить радикальних методів: заміні радіаторів опалення, до їх капітального ремонту і т.п. Але, як з’ясовується пізніше, такі заходи далеко не завжди позбавляють від шумів. Однак можна стверджувати що звуки, що виникли в системі опалення, сигналізують нам про порушення режиму експлуатації. Перш за все, розглянемо можливі причини виникає шуму і шляхи його усунення:
- Потік робочого середовища, який надходить в батареї, може бути занадто інтенсивний. За характером він нагадує звук звичайного крана, коли той відкритий. Турбулентна сила потоку теплоносія – не загроза, якщо вдатися до установки регулятора тиску води. З його допомогою ви зможете встановити всі потрібні параметри.
- Нерідко шуми свідчать про повітряній пробці у верхній частині радіатора. Його секції можуть бути не повністю наповнені водою, тому найпростіше буде випустити повітря або інші гази. Це можливо зробити вручну, або обладнайте батарею автоматичним клапаном якщо подібного роду проблеми проявляються з регулярною частотою.
- Нагрівальні прилади можуть резонувати в зв’язку з невідповідним напором, виробленим циркуляційним насосом. Справа в тому, що насоси та насосні станції, які встановлені для забезпечення потоку теплоносія, можуть працювати, не відповідаючи запланованим показниками продуктивності і напору. В такому випадку, ознайомтеся більш детально з інструкціями по налаштуванню насосного обладнання, встановіть параметри обороту, напору і продуктивності відповідно до вимог і можливості вашої системи. Для максимальної впевненості фахівці рекомендують встановлювати противібраційні фітинги між насосом і безпосередньо трубами.
- Сама банальна причина появи шуму-розбіжність кронштейнів з точками опори опалювальних приладів. Тому звуки металевих ударів під час нагрівання або охолодження системи є наслідками некомпенсованого теплового розширення. Але, надівши гумові прокладки на кронштейн, ви позбудетеся від небажаного шуму.
- Крім фізичних причин, шум можуть обумовлювати і неправильні технічні розрахунки. При проектуванні системи теплопостачання могла не бути врахована певна свобода руху при тепловому розширенні металу. Внаслідок цього, по трубах передається шум і до самих нагрівальних приладів, що супроводжується характерним постукуванням. Вплив теплового лінійного розширення трубопроводів можна мінімізувати за допомогою прихованої прокладки, ізоляції, всередині якої рух труб стане вільним.
- Перевірте терморегулюючий клапан при радіаторі, можливо, він некоректно відрегульований.
- Нарешті, проблема цілком може ховатися в невірній роботі водогрійного котла. Згідно з правилами, його робота повинна тривати 20-40 хвилин з подальшим вимиканням довше години. Часте включення і виключення котла говорить про те, що потік теплоносія погано відрегульований і радіатори функціонують не на повну потужність. Встановлені норми свідчать, що потужність самого котла не повинна становити більше 80% від потужності батарей опалення, так як тільки в цьому випадку може бути гарантований оптимальний режим роботи системи.